مطالب مفید

رقص گوگل

 

مقدمه:

امروز در مورد یه مسئله ای  که در بخش سئو خیلی به گوشمون میخوره و هر چقدرم دنبالش میریم برداشتهای نسبتا نادرست عزیزان سئوکار که به صورت غیر علمی یا غیر اصولی برداشت های خودشونو به ما انتقال میدن یه مقاله براتون ترجمه کردیم که خوندنش میتونه دیدگاهتون کمی نسبت به موضوع بازتر کنه.ما در آژانس تبلیغاتی تکین پرداز تبریز با در نظر گرفتن نیازهای احتمالی عزیزان سئوکار مقالات رو با هدف درک اصول زیربنایی سئو براتون ترجمه میکنیم.البته تا یادم نرفته این موضوع درباره رقص گوگل و اینکه کیفیت و ماهیتش چیه و کلا چه تاثیری داره و... هستش.امیدوارم بپسندید

رقص گوگل چیست؟

هر زمان که ما در نمایشگاههای تجاری حضور می یابیم، سمینارها را اجرا می کنیم و یا در سمپوزیوم ها صحبت می کنیم، سوال می شود "رقص گوگل چیست؟" ما چند داستان مختلف را به نام "رقص گوگل" شنیده ایم، اما تنها یک داستان درست وجود دارد.این یک دوره زمانی است که گوگل در حال بازسازی رتبه بندی خود است، و نتایج به طور گسترده ای برای دوره 3 تا 5 روز نوسان می کند.

رقص گوگل معمولا در چه دورانی اتفاق می افتد؟

نام "Google Dance" در گذشته برای توصیف دوره ای که به روز رسانی اصلی موتور جستجوی Google در حال اجرا بود استفاده می شد. این به روز رسانی عمده فهرست گوگل به طور متوسط هر 36 روز یا همان 10 بار در سال رخ می دهد. ساده ترین راه برای این امر که تغییرات قابل توجهی در نتایج جستجو همزمان با به روزرسانی حافظه پنهان گوگل در تمام صفحات نمایه شناسایی شده. این تغییرات از یک دقیقه پس از شروع رقص گوگل قابل مشاهده است.اما این بروز رسانی ماند جاگزین کردن یک صفحه نمایشگر با صفحه دیگر مانند ورق زدن صفحات عمل نمیکند. در واقع پس از چندین روز زمان ، به روزرسانی کامل این شاخص به پایان رسیده و اوضاع به حالت اول باز میگردد.

از آنجا که گوگل، مانند هر موتور جستجوی دیگر، به مشتریان خود وابستگی دارد و می داند که کمپانی باید نتایج قابل اعتماد را 24 ساعت شبانه روز، هفت روز در هفته ارائه دهند،پس به روز رسانی، یک مسئله جدی است. آنها نمی توانند برای تعمیر و نگهداری تعطیل شوند و نمی توانند حتی یک دقیقه از اینترنت قطع ارتباط کنند. از این رو، تمامی موتور های جستجو دچار چنین رقص هایی می شوند، بعضی کمتر یا بیشتر از گوگل. با این حال، تنها به دلیل استفاده عمده از گوگل است که ما به تغییرات آن بیشتر از هر موتور دیگر توجه می کنیم.

از اوت 2003، رقص مشهور / بدنام گوگل که اتفاق افتاد، دیگر هیچ رقصی تا این حد دراماتیک ظاهر نشد. گوگل اکنون هر هفته یک بار به روزرسانی می کند، بیشترین حرکت را در روزهای دوشنبه انجام می دهد. این به روز رسانی های مداوم شامل اغلب الگوریتم جزئی و به روز رسانی شاخص ها است.

بنابراین، در هر ماه تغییرات جزئی در رتبه بندی به وجود می آید. این تغییرات به این دلیل است که ربات یا عنکبوت Google همیشه در حال اجرا و یافتن موارد جدید است. این موضوع همچنین به این دلیل اتفاق  می افتد که ربات ممکن است تشخیص دهد که یک وبسایت، دیگر وجود ندارد و باید از فهرست حذف شود. در طول رقص، Googlebot تمام وب سایت ها را بازبینی می کند، و درک میکند که چند سایت به آن لینک داده و این ارتباطات تا چه حد ارزشمند است.

از آنجا که Google دائما میخزد و اطلاعات خود را در مورد صفحات به روز رسانی میکند، نتایج جستجو خود را کمی در طول ماه متفاوت میکند. با این حال، تنها در طول رقص گوگل این نتایج می تواند به شدت نوسان کند. شما همچنین باید در نظر داشته باشید که گوگل دارای مراکز داده چندگانه است و با بیش از 10،000 سرور ارتباط دارد. به هر حال، به روز رسانی های این شاخص که در طول ماه و در خارج از Google Dance اتفاق می افتد باید در سراسر آن منتقل شود. این یک روند ثابت برای گوگل و هر موتور جستجو دیگر است. این بروزرسانی های مداوم و افزایشی فقط در هر زمان بر روی بخش های مختلف شاخص ها تاثیر می گذارد.

بررسی رقص های گوگل

تا ژانویه سال 2004، گوگل 12 سرویس دهنده آنلاین داشت که به شرح زیر بودند:

www-ex.google.com – (where you get when you type www.google.com)

www-sj.google.com – (which can also be accessed at www2.google.com)

www-va.google.com – (which can also be accessed at www3.google.com)

www-dc.google.com

www-ab.google.com

www-in.google.com

www-zu.google.com

www-cw.google.com

www-fi.google.com – found in May 2003.

www-gv.google.com – found in August 2003.

www-gv2.google.com – found in September 2003.

www-kr.google.com – found in October 2003.

در بعضی از مراحل در ماه ژانویه، این سرور ها پذیرفتن اتصالات را متوقف کردند، و تنها سرورهایی که به راحتی به آن متصل می شدند شامل:

www.google.com

www2.google.com

www3.google.com

همچنین پایگاه های آدرس های عددی - که مردم کشف می کنند، و با مهربانی به ما کمک می کند تا به طور خلاصه به شما ارایه کنیم.

216.239.37.99

216.239.39.99

216.239.41.99

216.239.51.99

216.239.37.104

216.239.41.104

216.239.37.147

64.233.161.98

64.233.161.99

64.233.161.104

64.233.161.105

در هر زمان در طول آپدیت فهرست، شما می توانید سرورهای گوگل را بررسی کنید و بعضی وقت ها نتایج کاملا متفاوتی را نمایش می دهند، بنابراین به این موضوع گفته می شود "رقص" و از این رو نام "Google Dance" به خود گرفته.

در گذشته، ساده ترین راه برای بررسی اینکه آیا Google Dance اتفاق می افتد، رفتن به www.google.com و جستجوی سایت مورد نظر بود. به نوار آبی در بالای صفحه نگاه کنید. این کلمات "نتایج 1 تا 10 از حدود 626،000 را شامل می شود. جستجو 0.48 ثانیه طول کشید "سپس همان جستجو را در www2.google.com و www3.google.com انجام دهید. اگر امتیازات متفاوت را برای جستجوی برابر مشاهده کردید، Google Dance در حال اتفاق افتادن است. شما همچنین می توانید تمام تغییرات بالا را بررسی کنید. www2 در واقع همان www-sj است و www3  همان www-va است. ما متوجه شده ایم که اگر می خواهید آنها را به درستی آزمایش کنید همه موارد یاد شده به www-extension.google.com کامل خود در آدرس نیاز دارند. هنگامی که اعداد و ترتیب نتایج در تمام 10 وب سایت مشابه هستند، شما متوجه خواهید شد که رقص تمام شده است.

نکات مهم در مورد google dance

برای اکثر مردم، این رویداد به خودی خود مهم نیست. با این حال برای هر کسی در صنعت بهینه سازی موتورهای جستجو هست، این مسیله تبدیل به برگی از دفتر روزانه خاطراتش شده. صفحات موقتا رنکینگ از دست می دهند. گاهی اوقات یک روز طول میکشد. مردم متنفر میشوند سپس آنها دوباره به جایگاه اصلی برمیگردند، و شاید هم جایگاه بهتر از قبل قرار می گیرند، و همه چیز آرام می شود.

 

 

ترجمه شده به سفارش آژانس تبلیغاتی تکین پرداز تبریز

مترجم:محمود ممقانی